Seminarium naukowe słuchaczy Szkoły Doktorskiej

26 czerwca 2023 roku, o godzinie 10:00, w auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn odbyło się seminarium naukowe słuchaczy Szkoły Doktorskiej, zgodnie z paragrafem 8 Regulaminu Szkoły Doktorskiej. Każdy doktorant, z każdego rocznika, przedstawił 15-minutową prezentację dotyczącą wyników pracy badawczej w języku angielskim.

Program wystąpień prelegentów

Rok III

• 10:00 – 10:15 - Recep Küçükdoğru

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Mechanical and biochemical consequences of myopathy-associated mutations on Tpm2.2 functions.

Temat wystąpienia (w języku polskim): Mechaniczne i biochemiczne konsekwencje mutacji związanych z miopatiami na funkcje Tpm2.2.

• 10:15 – 10:30 - Mikołaj Matela

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Functional diversity of benthic invertebrate communities in coastal lake ecosystems of the southern Baltic Sea.

Temat wystąpienia (w języku polskim): Różnorodność funkcjonalna zbiorowisk bezkręgowców bentosowych w ekosystemach jezior przybrzeżnych południowego Bałtyku.

• 10:30 – 10:45 – Barbara Szulc

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Genetic markers for sex determination in smooth snake Coronella austriaca.

Temat wystąpienia (w języku polskim): Markery genetyczne determinacji płci u gniewosza plamistego Coronella austriaca.

Rok II

• 10:45 – 11:00 – Iwona Adamczyk

• 11:00 – 11:15 – Wojciech Lipa

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Amplification of microsatellite sequences by multiplex PCR as a tool for hybridisation and introgression studies in Eurasian wild boar (Sus scrofa).

Temat wystąpienia (w języku polskim): Amplifikacja sekwencji mikrosatelitarnych techniką multipleks PCR jako narzędzie do badań hybrydyzacji i introgresji u dzika euroazjatyckiego (Sus scrofa).

Rok I

• 11:15 – 11:30 - Dorota Kannenberg-Leszczyńska

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Plastid DNA sequences in nuclear genomes of plants.

Temat wystąpienia (w języku polskim): Plastydowe sekwencje DNA w genomach jądrowych roślin.

• 11:30 – 11:45 – Gabriela Pilarska

Temat wystąpienia (w języku angielskim): Occurrence of zearalenone and ochratoxin A and their derivatives in biological material in women with hormonal imbalances.

Temat wystąpienia (w języku polskim): Występowanie zearalenonu i ochratoksyny A i ich pochodnych w materiale biologicznym u kobiet z zaburzeniami równowagi hormonalnej.