Pracowniczki Katedry na Kongresie EMBA

W dniach 15 – 16 października 2021 roku miał miejsce VI Międzynarodowy Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka (EMBA), w którym wzięli udział pracownicy oraz doktoranci z Katedry Fizjologii I Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr hab. Magdalena Twarużek prof. uczelni, dr n. med. Elena Sinkiewicz-Darol, lek. wet. Katarzyna Łubiech oraz mgr Iwona Adamczyk.

Udział pracowników naszej Uczelni realizowany był w ramach projektu RID: Nauki biologiczne podstawą intensywnego i zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Spotkanie miało miejsce w Warszawie i obyło się w formie hybrydowej (zarówno stacjonarnie jak i on-line). Tematyka spotkania obejmowała szeroki zakres zagadnień związany z bankowością mleka kobiecego, laktacją, prozdrowotnymi właściwościami mleka kobiecego oraz perspektywami i wyzwaniami, które stoją przed dawstwem mleka kobiecego na świecie. Podczas spotkania zaprezentowano wyniki prowadzonych badań:

• „Health-promoting microorganisms in breast milk” - Łubiech , M. Twarużek
  • „Characteristics of donors of the first regional milk bank in Toruń, Poland” - Iwona Adamczyk, Katarzyna Łubiech, Elena Sinkiewicz-Darol, Urszula Bernatowicz-Łojko, Magdalena Twarużek

Dodatkowo, uczestnicy konferencji wzięli również udział w spotkaniu satelitarnym VI Zjazdu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka organizowanego w ramach projektu pt. "Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym", które miało miejsce 14 października 2021 r.

Panorama Starego Miasta w Warszawie widziana z góry. Na zdjęciu napis na niebieskim pasku: event organised by Biomedia

Dwie pracowniczki Wydziału pozują do zdjęcia

Uczestnicy siedzą w auli. Na ścianach portrety. W tle ekran projekcyjny